Dekorasyon, Mobilya, Restorasyon, Mimar – Rakipyok Link

Dekorasyon, iç mekanı estetik açıdan daha hoş ve işlevsel olarak yararlı kılan sanatı ve bilimi ifade eder. Bir binanın dış kısmı bazen iç dekorasyona da dahil edilebilirken, dekorasyon terim i genellikle yalnızca iç tasarıma atıfta bulunur.

Dekorasyon, Mobilya, Restorasyon, Mimar – Rakipyok Link

Bir dekoratör, bir mekanı tasarlamak için işe alınan kişidir. Bu iş sadece boyayı seçmek ve mobilya yerleştirmek gibi gözükse de, daha fazlası vardır. İç mimarlar, tasarımlarının kavramsal gelişimine ve işlerin yürütülmesine katılırlar. Evinizdeki bir odayı yeniden dekore etmek veya tamamen yeniden şekillendirmek için bir iç mekan tasarımcısı kiralayabilirsiniz. Bir iç tasarımcı işe başladığında, sahip olduğunuz alanın maksimum kullanım miktarını elde etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca tasarımın herhangi bir güvenlik sorununa yol açmamasını da göz önünde tutarlar.

Dekoratör ne iş yapar?

Dekoratörlerin çeşitli parçaları bir araya getirerek şık bir görünüm oluşturmasını gerektirdiğinden iç tasarım bir sanat eseri olarak görülmektedir.  Bu nedenle, genellikle bir iç mimarın işini tamamlaması aylar alabilir çünkü çok fazla detaylara girer. Eğer iç tasarım sevdiğiniz bir konuysa, o zaman onu kariyere dönüştürmek öncelikli düşünceniz olmalıdır. İç mimarların çoğu, mevcut bir firmanın veya tasarımcının asistanı olarak işe başlamakta, tecrübelerine kendi fikirlerini de katarak kendi sitillerini oluşturmaktadırlar. Mimarlık firmaları genellikle kurumsal ve devlet binalarının bekleme alanlarını dekore etmek için iç mimarları işe alırlar. Girdiğiniz bu tür binaların çoğunluğu muhtemelen oraların sorumluları için size ne kadar ihtiyaçları olduğunu gösteren bir iç dekora sahiptir!

Restorasyon ve tadilat

Restorasyon, sanat eseri özelliğinde olan eskimiş ve yıpranmış, saray, cami, kilise, konak, köşk, köprü, çeşme gibi tarihi yapıların asıllarına uygun olarak yenilenmeleri çalışmasıdır.  Restorasyon konusunda çoğunlukla iyi örnekler gördüğümüz gibi, zaman zaman medyada haberlerini izlediğimiz baştan sağma örneklerde yok değil.

Tadilat için restorasyonda olduğu gibi kısıtlamalar yoktur. Mutfak tadilatı veya banyo tadilatı ihtiyacındaysanız mutlaka ya yeni bir eşya almışsınızdır veya halihazırda bulunan kullanım koşullarını kolaylaştırma ve daha fazla yer açmak amacında olmalısınız. Tadilat için iyi bir usta işlerinizi kolaylaştıracağı gibi, tadilat süresince yeni fikirler sonucu işlerin uzayabileceğini ve masrafların artabileceğini unutmayınız.

Organik Linkler

Verilen Linkler. (max. 8 adet)
Mutfak DolabıLink VerLink VerLink Ver
Link VerLink VerLink VerLink Ver