Eğitim, Kültür Sanat, Resim, Müzik, Kitap

Eğitim, öğrenmeyi kolaylaştırmak ya da bilgi, beceri, değer, inanç ve alışkanlık edinme sürecidir. Eğitim yöntemleri hikaye anlatımı, tartışma, öğretim, eğitim ve yönlendirilmiş araştırmaları içerir. Eğitim sıklıkla eğitimcilerin rehberliğinde gerçekleşir, ancak öğrenciler kendilerini de eğitebilirler.

Eğitim, Kültür Sanat, Resim, Müzik, Kitap

Öğrenim, resmi veya gayri resmi ortamlarda gerçekleştirilebilir. Kişinin düşündüğü, hissettiği ya da davrandığı şekilde biçimlendirici bir etkisi olan herhangi bir deneyim öğrenim olarak kabul edilebilir. Öğretme metodolojisi de pedagoji olarak adlandırılır. Eğitimin dünyayı değiştirmek için çok güçlü silahtır ve geleceğin pasaportudur. Yarınımız bu günü bize hazırlayanlara aittir.

Hepimizin bildiği gibi, hayatımızda eğitimin yeri çok önemlidir. Neyin yanlış olduğunu ve neyin doğru olduğunu ayırt etmemize yardımcı olan tek şey eğitimdir. Eğitimsiz olarak istediğimiz şeyleri yapamıyoruz ya da hedefimize ulaşamıyoruz. Hayatımızın  her alanında eğitimin kuvvetli izleri vardır. Eğitimi başarıya açılan kapı olarak düşünebiliriz. İnsanların bilgi, beceri ve tutumları olduğunda başarı elde edilebilir. Bütün bunlar sadece eğitimin yardımı ile kazanılabilir. Eğitimin, hayatımızı doğru bir şekilde yönlendirmek ve kullanmak için birçok yol gösteren tek yol olduğuna inanıyorum. Dünyada eğitimli olan hiç kimse ihmal edilmez.

Yaşamımızın karşılığı gönüllü borcumuz eğitimdir.

Eğitimi bir kişinin üçüncü gözü olarak da düşünebiliriz. Çünkü eğitimli olduğumuzda, dünyadaki şeyleri bile görmeden öğreniriz. Fikirlerimizi ve konseptimizi geliştirmemize yardımcı olan bilgimizi ve bilgeliğimizi zenginleştirmek için materyal dışı olan en önemli konu eğitimdir. Her insanın içinde hisler, düşünceler, sorular ve farklı fikirler vardır. Eğitimle, kendi düşüncelerimizi ve fikirlerimizi keşfetmemizi öğrenir ve onu farklı biçimlerde ifade edebilmesini sağlarız. Benim için eğitim, farklı insanlarla etkileşimde bulunabileceğim ve fikirlerimizi paylaşabileceğim bir ortam gibidir. Aynı zamanda kaderimizin kapısıdır.

Eğitimin alanı okul sınırlarının da çok daha ötesindedir.

Ahlak ve ahlak eğitimini tanıtmamız gereken sadece gerçek şu ki, şimdiye kadar her şey iyi değildi. Çocuklarımızı büyüttük ve büyük hayal kurmayı, iyi bir avukat, mühendis, doktor vb. Hayal kurmayı öğrettik. Bu arayışımızda çocuklarımız ahlaktan yoksun ama bu hedeflere ulaştı. Sonuç, toplumumuzda muazzam yolsuzluktur. Çocuklarımızın büyük olmalarını, zengin olmalarını öğrettiğimiz için, onlara “mutlu” olmalarını öğretemedik.

Organik Linkler

Verilen Linkler. (max. 8 adet)
Link VerLink VerLink VerLink Ver
Link VerLink VerLink VerLink Ver