Emlak, İnşaat, Gayrimenkul, Arsa, Yazlık

Emlak sektörü pazarının zayıf olduğu zamanlarda yüksek fiyatlarla bir ev satmak veya kiraya vermek için, daha fazla pazarlama çalışmasına veya reklamlara değil, ancak  çok daha etkili pazarlama tekniğine ve reklamlara ihtiyacınız vardır. İşte emlak danışmanlarının yavaşlayan konut pazarında daha fazla konut satmasına veya kiraya vermesine  yardımcı olacak bazı araştırma temelli fikirler.

Emlakçılar için Emlak Pazarlama Taktikleri

Bir resim bin kelimeye bedel olabilir, ancak günümüzün internet tabanlı, sosyal medya odaklı, içerik pazarlama dünyasında, portföyünüzdeki emlak hakkında iyi bir hikayenin de bu resimlerle birlikte yer alması gerekiyor.  Portföyünüzde bulunan gayrimenkulleri detaylı gösteren kaliteli resimlerin yanında tüm detayları anlatan kışkırtıcı bir metinle birlikte internet ve sosyal medyada yer alarak daha fazla müşterinin ilgisini çekerek ofisinizi aramalarını sağlayabilirsiniz. Unutmayınız ki çoğu ev alıcıları hayallerinin evini değil, onlar için en uygun evi arıyorlar. Müşterileriniz için en uygun evlere bağlayarak, sosyal medya hesaplarınızda yayınlanacak güçlü referanslar, önemli içerikler yayımlayabilirsiniz. Müşterilerinizin e postalarına onların talepleri doğrultusunda olan emlak fırsatları hakkında bilgi göndermek de faydalı bir yardımcı yöntemdir.

Elinizdeki mülklerin fiyatlarını piyasa değerlerinin biraz altında açıklarsanız kısa sürede daha çok alıcı müşteri olarak karşınıza çıkacaktır. Müşteri seçeneğinin fazlalaşması sizin için bazı pazarlama avantajları tekniğiyle daha fazla kazanma imkanı verebilir.

İçinde hala ikamet etmekte olanların olduğu emlakı, müşterinize görmek istediği an asla göstermeyiniz. Bu durum emlak içinde oturanları rahatsız edeceği gibi, müşterinizi de tedirgin edeceğinden konuttan etkilenme algılarını da azaltacaktır. Böyle davranmak yerine  görüş günlerini ve sürelerini önceden kısıtlayarak emlakın ilanlarında açıklanması konut hakkında daha fazla merak uyandıracak, daha fazla müşterinin ilgisini çekecektir. Bu ilgide size daha fazla kazanma olanakları sağlayacaktır.

Yüz Yüze Mülk Pazarlama

Gerek sosyal medya yoluyla gerekse bizzat çevrenizi çok genişletip daha fazla kişiyle etkileşim kurarak sevilir ve aranır kişi olun. Bu şekilde gelecek için hazır bir müşteri portföyünüzü elinizde tutmuş olursunuz. Unutmayınız ki müşteriler emlak konusunda tanıdıkları ve sevdikleri kişilere güvenirler. Bu yöntem satış şansınızı önemli ölçüde artırır.

Heyecanla Yaptırdığınız Sitenizi Unutmayınız!

Çoğu emlakçi bir internet site kurar ve bunu kısa zamanda unutur. satışlarınızı artırmak için Google’ı ve diğer arama motorlarındaki sıralamanızı artırmak için sitenizi sürekli olarak geliştirmeye, güncel içerik ve fotoğraflar eklemeye çalışmalısınız.

Organik Linkler

Verilen Linkler. (max. 8 adet)
Link VerLink VerLink VerLink Ver
Link VerLink VerLink VerLink Ver