Moda, Güzellik, Estetik, Makyaj

Moda, her gün çok zaman harcadığımız bir konu. Ne giydiğini umursamayan insanlar bile, her sabah giyeceklerini seçerken hayli uzun zaman harcarlar. Moda dünyasında her dakika bir şey değişiyor. Müzik, video, kitap ve televizyondan sürekli yeni moda fikirleriyle bombalanıyoruz. Filmler insanların giydikleri üzerinde de büyük etkiye sahipler.

Moda kimin tarafından oluşturuyor?

Müzisyenler ve diğer kültürel ikonlar her zaman giysilerimizi etkilemişlerdir. Kıyafetler, insanların hangi grupta bulunduğunu ortaya koyuyor. Tarzlar kim olduğunuzu gösterirken kişiler ve guruplar arasında da mesafe yaratırlar. Bir stilin kabulü veya reddi, içinde yaşadığımız topluma bir tepkidir. Moda, onu giyen kişi hakkında bir hikaye anlatan bir dildir.Moda büyük bir sektördür. Dünyadaki diğer işlerden daha fazla insan giyim alım satımı ve üretimi ile uğraşmaktadır. Her gün milyonlarca işçi, mağazalara giysi tasarlar, diker,  yapıştırır, boyar ve nakliyesini yaparlar. Otobüsler, reklam panoları ve dergilerdeki reklamlar, ne giyeceğimize, bilinçli olarak veya bilinçaltına dair fikir verir. Giyim politik bir silah olarak kullanılabilir. Moda sonsuz bir popülerlik yarışmasıdır.
Haute Couture yani yüksek moda, moda dünyasında belli bir tadı ve otoritesi olan küçük bir grup kadın ve erkeğin tarzıdır. Bu pahalı ve genellikle sanatsal modalardan bazıları, büyük çoğunluğun zaferi ve modası olabilir. Bu modanın ürünlerinin çoğu pistte kalıyor.

Niçin Makyaj Yapılır

Makyaj çeşitli sebeplere veya amaçlara hizmet edebilir. Sahte kirpikler ve kırmızı rujla göz kamaştırıcı olmak kadına güzel olduğunu hissettirebilir. Beyaz cilt lekelerinden muzdarip olan bayanların cilt tonlarını bile geri kazandırabilir. Akne ve diğer yüz hastalıkları kamufle edebilir. Arzuya  bağlı olarak daha yumuşak veya daha sert görünmeyi sağlayabilir. Beğenmediğiniz elmacık kemiklerinizi beğeninize göre şekillendirerek onları yeniden tanımlayabilirsiniz. Bazı makyaj türleri fazla yüz yağlarını emebilir. Makyajın düzgün yapılması, makyaj gibi görünmeyebilir ve gözleriniz veya dudaklarınız gibi favori özelliklerinizi doğal olarak vurgulayabilir. Makyaj usta ve hafif bir el ile yapılırsa daha temiz, daha profesyonel görünür. Makyaj eğlencelidir, bazı insanlar bunu yapma sürecinin tadını çıkarır.

Saç Ekimi Kalıcı mı?

Saç ekimi, başın ense bölgesindeki dökülme olasılığı az sağlıklı saçların ihtiyaç miktarı kadar alınarak dökülmüş olan bölgelere nakledilmesi işlemidir. Başarılı bir saç ekimi gerçekleşmesi için saç köklerinin alındığı bölgedeki saçların sağlıklı ve yoğun olması gerekir. Saç ekiminde hasta için hedef, doğal ve yoğun görünüm elde etmektir. 
Saç ekimi sonrasında saçlar ilk üç gün yıkanmamalıdır. Takip eden günlerde ise her gün bir defa yıkanmalıdır. Operasyondan 10 gün sonra kabuklanmalar dökülür ve ekilen saçlar belirginleşmeye başlarlar. Yaklaşık 20 gün sonra ise ekilen saçlar 3 ay boyunca geçici olarak dökülmeye başlarlar. Bu dökülme normal olduğundan endişe edecek bir durum yoktur. Zira 3. aydan itibaren dökülenlerin yerine yenileri çıkmaya başlayacaktır ve bir yılın sonunda tüm ekli saçlar çıkmış olacaktır.

Moda

Verilen Linkler. (max. 8 adet)
Kaş YapımıSaç EkimiLink VerLink Ver
Link VerLink VerLink VerLink Ver