Web Hosting, SEO, Website, İnternet – Rakipyok Link

Web Hosting veya Türkçe adıyla site barındırma konusu web sitesi yapımında bireysel veya kurumsal çalışan  webmaster arkadaşların çok ilgilendiği konuların başında gelir. Hosting kalitesi, özellikleri ve fiyatları her zaman araştırma konusu olmaktadır.

Web Hosting, SEO, Website, İnternet – Rakipyok Link

İnternet sayfası sahipleri daha popüler olarak daha fazla kazanç sağlamaları için, sitelerinin aranan kelimelerde Google ön sayfalarda çıkmasını isterler. Bu amaçla SEO yani “Arama Motoru “Optimizasyonu” yaparlar veya yaptırırlar. İşte web hosting kalitesinin göz ardı edilemeyecek önemi bu noktada başlamaktadır.

Web Hosting SEO

SEO çalışmaları  site içi ve site dışı olarak iki yönden ele alınabilir. Site dışı Google arama motoru optimizasyonu önce sitenizin barındırılacağı hostingle başlar. Sunucunun hızı ve kesintisiz olması son derece önemlidir. Kesintisiz bir sunucu sayesinde arama motoru robotları ve ziyaretçiler her ziyaretlerinde siteyi gezebilecekler, hızlı açılan sayfalar sayesinde de siteden erken çıkmayacaklardır. Kısaca hız ve devamlılık SEO puanınızı olumlu etkileyeceğinden, sadece yurtiçi ziyaretçileri hedefliyorsanız yerli hosting firmaları arasından seçmenizi öneriyoruz. Yurt dışı hedefli yabancı dilde siteleriniz iiçin hedeflediğiniz ülke dahilinde bir hosting firması hızınızın o ülke için çok daha yüksek olması demektir.
Ayrıca kaliteyi artıran bir diğer faktör ise teknik bir sorun yaşadığınızda firmaya göndereceğiniz destek mesajlarına alacağınız cevapların süresidir. Karşınızda problemleri kısa zamanda çözebilecek bir yetkili bulamadığınız süreler SEO açısından aleyhinize işleyecektir. Yabancı dili olmayan arkadaşlar için yerli sunucular daha iyi bir seçim olacaktır.

Uygun Web Hosting Ücretleri

Uzun yıllar boyunca hosting konusunda edindiğim tecrübelerden her pahalı hosting firmasının söylendiği kaliteli olmadığını, ucuz firmalardan da çok kaliteli olanları gördüm. Örneğin bu site Norveç lokasyonlu “xhostfire.com” adresindeki firmada paylaşımlı sunucuda. Sunucuları çok hızlı, kesinti yok ve fiyatları çok çok uygun. Sadece bir sene kadar öncesi 3 güne kadar geciken iletişim sorunları vardı ama son zamanlarda nasıldır bilmiyorum. 

Yerli firma olarak da “Güzel Hosting” kullanıyorum. WordPress paylaşımlı hosting fiyatları oldukça uygun ve en önemlisi hızlı, kesintisiz sunucuları var. Veee açtığınız her ticket için 7×24  cevap alıyorsunuz. 

Niçin iki hosting kulladığıma gelince; yılların tecrübeleri ve yerleşmiş korkuları nedeniyle! Birbirlerinin yedeği olarak kullanıyorum. Yani bir ihtimal birinde uzun bir kesinti olursa hemen name server değişikliğini yapıp yola devam demek için. Ciddi çalışıyorsanız tavsiye ederin.

Organik Linkler

Verilen Linkler. (max. 8 adet)
Link VerLink VerLink VerLink Ver
Link VerLink VerLink VerLink Ver
cevap alıyorsunuz.